NORGESMESTRE // VERDENSMESTRE

Forbundets første offisielle NM ble avholdt i 2018.

I 2020 kunne NM ikke arrangeres på grunn av pandemien.

I 2021 arrangerte vi vårt første partner-NM under NM-veka i Sarpsborg, et mesterskap vi ønsker å fortsette å gjenta årlig. 

På denne siden finner du oversikt over alle pallplasseringer i NM og VM frem til i dag. 

De vil kun være synlig på PC eller Tablet.

NORGESMESTERE

KLASSE201820192021

ÅPEN MENN
Nicolay Billaudel // Nydalen FFKMorten Almaas // Trondheim FFKMorten Rasch Arnesen // Mjøsa FFKMarius Pettersen // Oslo FFK
ÅPEN KVINNER        Synne Krokstad // Trondheim FFKMatilde Garnes // Trondheim FFKKristin Holte // Nydalen FFKAndrea Solberg // Bergen FFK

U16 KVINNER   
Selma Høegh-Larsen // Grenland FFK
U16 MENN   Daniel Werner Nilsson // Nydalen FFK

U18 KVINNER   
Leah Sophie Støren // Molde FFK
U18 MENN   Christian Karrestad // Sarpsborg FFK

U20 KVINNER   
Inga Loftesnes // Sokndal FFKHedda Torp Nygård // Nydalen FFKLeah Sophie Støren // Molde FFK
U20 MENNMathias L. Jørgensen // Kvadraturen FFKJonas Svege // Flekkefjord 2FKEivind Gjelsten // Ålesund FFK

M30 MENN
Morten Almaas // Trondheim FFKNicolay Billaudel // Mjøsa FFKHenrik Yttervik // Oslo FFK
M30 KVINNERTine Thorsen // Nydalen FFKHanne Short // Bergen FFKRagnhild Seim // Oslo FFK

M35* MENN
Andy Livingston // Stord FFKChristian Jensen // Arendal FFKChristian Jensen // Grimstad FFKMorten Almaas // Trondheim FFK
M35* KVINNERVigdis Wicklund // Sarpsborg FFKJannicke Aasen // Stavanger FFKTine Thorsen // Nydalen FFKMaria Mehlum // Oslo FFK

M40+ MENN
Andy Livingston // Stord FFKAndrew Paul Livingston // Stord FFKMarcus Thorstensson // Oslo FFK
M40+ KVINNERMaria Kronborg // Nydalen FFKAnne Knarvik // Elverum FFKJannicke Aasen // Stavanger FFK
PARTNER, NM-VEKA20212022

PARTNER MENN
Nicolay Billaudel og Eivind Ringard Morten Rasch Arnesen og Victor Helsinghof // Nydalen FFK
PARTNER KVINNERMatilde Garnes og Ingrid HodnemyrIngrid Hodnemyr og Lena Amalia Richter // Nydalen FFK

*I 2018 var klassen under Norgesmesterskapet M35+, altså 35 og eldre. I 2019 ble M40+ introdusert som gjorde at M35+ ble bare “M35”. Som igjen blant annet gjorde at Norgesmester i 2018 Andy Livingston gikk i ny klasse.

 

VERDENSMESTRE

 
 2018201920202021

LAG
1. plass:
Sigleif Ravnestad
Anders Grønsund                    
Andrea Solberg
Matilde Garnes
1. plass:
Ingrid Hodnemyr
Lena Richter
Morten Rasch Arnesen
Sigleif Ravnestad
1. plass:
Marie Mossige Grythe
Ingrid Hodnemyr
Morten Rasch Arnesen
Anders Grønsund
1. plass:
Nicolay Billaudel
Eivind Ringard
Ingrid Hodnemyr
Lena Richter
 

ÅPEN MENN
 
ÅPEN KVINNER3. plass – Matilde Garnes // Trondheim FFK1. plass – Kristin Holte // Nydalen FFK
3. plass – Jacqueline Dahlstrøm // Mjøsa FFK
1.plass – Kristin Holte // Nydalen FFK
2.plass – Matilde Garnes // Trondheim FFK
3.plass – Seher Kaya // Nydalen FFK
 

M30 MENN
3. plass – Kenneth Larsen // Åsane FFK1. plass – Anders Grønsund // Stavanger FFK3. plass – Stein Inge Holstad // Bergen FFK 
M30 KVINNER    1. plass – Synne Ripe // Åsane FFK1. plass – Hanne Short // Bergen FFK
3. plass – Ragnhild Seim // Nydalen FFK
 

M35 MENN
2. plass – Espen Nekkøy // Bergen FFK2.plass – Tony Røe // Nydalen FFK 
M35 KVINNER1. plass – Jannicke Aasen // Stavanger FFK1.plass – Jannicke Aasen // Stavanger FFK
3.plass Anne Knarvik // Elverum FFK

M50 MENN
2. plass – Rune Førde // Åsane FFK
M50 KVINNER2. plass – Anne-Synøve Lindkjenn // Jeløy FFK2. plass – Anne-Synøve Lindkjenn // Jeløy FFK1.plass – Helene Havang // Kvadraturen FFK

M55 MENN
3. plass – Nils Einar-Nilsen // Nydalen FFK 
 
 
M60 KVINNER
3.plass – Ragnhild Aas // Kvadraturen FFK

U14 JENTER
3. plass – Hanna Høilund // Lillestrøm FFK2.plass – Karoline Kroken // Aasgard FFK

U18 JENTER
2. plass – Anine Linnea Keen Hansen // Grimstad FFK1.plass – Leah Sophie Støren // Molde FFK
3.plass – Eline Pedersen // Nydalen FFK

U18 GUTTER
2.plass – Christian Karrestad // Sarpsborg FFK

I tillegg til de ofisielle Norgesmestrene startet vi i 2019 med å kåre “norgest beste” i noen ekstra mastersklasser ifm kvalifisering til Masters VM. Dette var M45, M50, M55, M60+ som en del av NM kvalifiseringen.

KLASSE2019
M45 MENNAndy Livingston // Stord FFK
M45 KVINNERHeidi Beck // Christiania FFK 

M50 MENN
Rune Førde // Åsane FFK 
M50 KVINNERAnne-Synøve Lindkjenn // Jeløy FFK 

M55 MENN
Stig Mjelde // Stord FFK 
M55 KVINNER

M60+ MENN
 
M60+ KVINNER 

Fullstendige resultatlister finnes her:

2018:

2019:

2020:

2021:

2022: